Ogłoszenia Parafialne

09-08-2020.

 

  • W przyszłą niedzielę, w miejsce tradycyjnej pielgrzymki na kalwaryjskie wzgórze, odbędzie się modlitwa kobiet i dziewcząt w naszej Bazylice. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu, a przesłanie społeczne skieruje do nas Abp Wiktor Skworc. Msza św. będzie transmitowana przez Telewizję Polonia, TVP Katowice, Radio eM i Radio Katowice. W związku z przygotowaniem transmisji telewizyjnej i radiowej, w tym dniu nie będzie w Bazylice mszy św. o godz. 9.00 i 12.00.
  • Do tej uroczystości chcemy się duchowo przygotować przez triduum modlitewne: w czwartek i piątek o godz. 18.00, a w sobotę o 17.30 zapraszamy na wieczory maryjne, w programie których jest: Msza św., konferencja maryjna, różaniec, litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Maryjny.
  • W czwartek i piątek, w przeddzień 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, a także zbliżającej się 100. rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego, w godz. od 11.00 do 18.00, zachęcamy do dziękczynnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej Bazylice.
  • W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. W tym dniu przypada 95. rocznica pierwszej koronacji Obrazu M. B. Piekarskiej. Msze św., podczas których będziemy święcić zioła i kwiaty, będą odprawiane według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. o 13.00 na Kalwarii). O 15.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory maryjne, a o 17.30 na wieczór maryjny. Od 7.00 będzie możliwość modlitwy przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej w kaplicy św. Rafała na Rajskim Placu.
  • Kolekta uroczystości Wniebowzięcia N. M. P. i przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i sanktuarium.
  • W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, przypominamy i ponawiamy apel Episkopatu o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych i przyjmowanie Komunii św. na rękę.

 

Za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i sanktuarium, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Piekarskiej.

Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.