Ogłoszenia Parafialne

05-04-2020.

 

 • Msze święte (bez udziału wiernych) są sprawowane w Bazylice w niedziele o godz. 7.00, 10.30 i 16.00, a w dni powszednie o 8.00 i 18.00. Bazylika jest otwarta codziennie na indywidualną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 8.30 do 17.00, a w niedziele od 11.30 do 15.00.
 • Spowiedź (poza konfesjonałem, w kaplicy Ecce Homo obok Bazyliki), jest możliwa tylko w sytuacjach wyjątkowych i po zgłoszeniu telefonicznym.
 • Zachęcamy do duchowej łączności z kapłanami codziennie o godz. 20.30 podczas modlitwy różańcowej w kaplicy Matki Bożej Lekarki, zakończonej Apelem Maryjnym, o czym przypominają bijące dzwony o 20.15.
 • Cała liturgia Wielkiego Tygodnia będzie transmitowana przez Internet. W Niedzielę Palmową o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo „Siedem słów Chrystusa na krzyżu”, a od poniedziałku do środy po mszach św., będą głoszone wielkopostne nauki rekolekcyjne oparte na tegorocznym  programie duszpasterskim: Maryja – Niewiasta Eucharystii.
  W Wielki Czwartek o godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek o 8.00 – Ciemna Jutrznia, o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, o 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, a w Wielką Sobotę o 8.00 – Ciemna Jutrznia i o 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę od 15.00 do 17.00. Podczas Triduum Paschalnego będzie nieczynna.
 • Zachęcamy do przyjęcia w swoich mieszkaniach, domach i rodzinach peregrynującej po parafii kopii Obrazu Matki Bożej Lekarki Chorych. Obraz można zabrać i oddać w zakrystii w godz. od 17.00 do 18.00. Pragniemy też poinformować, że wierna kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Piekarskiej od wczoraj peregrynuje po parafiach w Jastrzębiu-Zdroju.
 • W zakrystii, w kancelarii i z tyłu Bazyliki można nabyć paschaliki wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne parafii i diecezji.
 • W związku z epidemią Dom Pielgrzyma oferuje posiłki z dowozem do domu. Szczegóły można znaleźć na parafialnej stronie internetowej.
 • Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za wpłaty na konto parafialne, z których pokrywane są bieżące koszty funkcjonowania Parafii i Sanktuarium. Utrzymujemy się tylko z Waszych dobrowolnych ofiar. Teraz, kiedy nie zbiera się ofiar w kościele, można to uczynić przez system DotPay w zakładce na parafialnej stronie internetowej. Jeszcze raz z serca dziękujemy na każdą ofiarę!

 

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Pani Piekarskiej – Lekarki Chorych.

Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.