Ogłoszenia Parafialne

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

24 października 2021 r.

 

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Otwarty na budowie Domu NAZARET. Zapraszamy serdecznie do zwiedzenia terenu budowy po mszach o godzinie 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 14.00. Przed kościołem odbywa się dzisiaj zbiórka na budowę tego domu.

 2. W kaplicy św. Sebastiana można wpisać się do ZŁOTEJ KSIĘGI oraz złożyć zalecki za zmarłych.
   
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, codziennie o godzinie 17.15, a w niedzielę o godzinie 13.45.
   
 4. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Piekarskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Intencje modlitewne można pozostawić w zakrystii, kancelarii, centrum pielgrzymkowych oraz wysłać na adres internetowy naszej parafii.
   
 5. W czwartek o godzinie 18.00 msza święta w intencji grupy modlitewnej Wieczernik zokazji 10-lecia istnienia. Po mszy świętej odbędzie się krótki koncert organowy.
                 
 6. W piątek dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie ze świętymi. Po mszy szklonej o godzinie 16:30, w korowodzie świętych przejdziemy z bazyliki do kościoła kalwaryjskiego. Tam też odbędzie się przedstawienie oraz będą miały miejsce inne atrakcje. Zapraszamy dzieci w strojach świętych. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.
   
 7. Przed kościołem można nabyć wykonane przez wolontariuszy stroiki na groby. Ofiara zostanie przeznaczona na potrzeby Ochronki Parafialnej.
   
 8. Za tydzień o godzinie 17.00 zapraszamy na rodzinne śpiewanie dla Maryi w Kościele Kalwaryjskim w ramach koncertu charytatywnego na zakończenie jubileuszu 125-lecia Kalwarii.
   
 9. Od 7 listopada w bazylice będzie odprawiania w niedziele msza święta o godzinie 20.00. Będzie to msza recytowana z uroczystym zasłonięciem Obrazu MBP.
   
 10. W dniach 30.10-02.11 w kaplicy na cmentarzu będą przyjmowane zalecki za zmarłych, za których będziemy odmawiać różaniec w listopadzie. Kartki z wypominkami można także składać w kancelarii oraz w centrum pielgrzymkowym i w zakrystii.

 

*******

 

 


Trwa remont kaplicy Bożego Grobu.

Prace są współfinansowane przez Urząd Miasta w ramach dotacji celowej.

         

 

 

******

W niedzielę 31 października uruchomiony zostanie nowy mechanizm zegarowy 

na wieży kościoła kalwaryjskiego. Poniżej wizualizacja wyglądu jego tarczy:

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.